Dnes, v čase prerokúvania kontroverznej zmluvy o vojenskej spolupráci (v eufemickom slovníku politickej korektnosti akože „obrannej“) s USA sa pred budovou Národnej rady SR zhromaždia davy ľudí, ktorí prúdu vyjadriť občiansky postoj a protest proti prijatiu „okupačnej zmluvy“.
Na protestnú demonštráciu pozýval včera z Bruselu pred odletom na Slovensku aj europoslanec a predseda hnutia Republika Milan Uhrík. Napriek faktu, že míting organizuje Republika, zdôraznil, že ide o spojenie síl celej opozície proti vládnej mašinérii, čo je nepochybne dôležitý moment.
Slovensko môže spojiť pozitívna mierová vízia, odmietajúca angažovanie sa Slovenska v geopolitických a militantných hrách Spojených štátov. Okrem spájania sa mierumilovných ľudí, kontroverzná zmluva ešte viac rozčesne slovenskú spoločnosť, ktorá sa podľa mierového aktivistu Eduarda Chmelára nachádza v stave hlbokej studenej vojny.
Za týmto stavom, ktorý charakterizuje okrem názorovej polarizácie aj odmietanie diskusie, arogantné presadzovanie moci, ignorovanie hlasu ľudu a vôle národa, potlačenie práv participácie verejnosti na zákonoch a zmluvách spolu so šírením nenávistných floskúl a nálepiek v politickom aj mediálnom mainstreame, nasleduje už len stav reálnej občianskej vojnu, ktorú Slováci ešte nezažili.
Paradoxne rozbuškou môže byť nie vnútorná ekonomicko-sociálna a politická situácia na Slovensku s nespokojnosťou s likvidáciou životnej úrovne domácnosti a likvidácie základných práv a slobôd, ale medzinárodná eskalácia napätia, do ktorého centra diania vťahuje Slovensko súčasná vládna garnitúra prehnanou angažovanosťou v prospech záujmov Spojených štátov.
Pred parlamentom sa odohrá nerovný boj. Na jednej strane bude stáť morálna protestujúca uvedomelá elita národa a na druhej 95 členné stádo bez vlastného názoru, svedomia a vedomia o čo ide a čo môžu poslušné koaličné ovce touto zmluvou Slovensku spôsobiť.
Možno by si mali spomenúť na obrazy „humanitárne zbombardovaného“ z Belehradu a Nového sadu vo Vojvodine, kde žije početná slovenská komunita našich krajanov, a čo tomu predchádzalo aj v NR SR v marci 1999. Vtedy tiež proamerickí fanatici dostali príkaz na vydanie súhlasu na prelety bombardérov, aby nás o štyri roky na to za krvavú odmenu vtiahli do vojenského paktu NATO, po boku ktorého sme šírili smrť v Iraku.
Všetko pre americké záujmy, rovnako ako dnes. Je len otázka času, kedy vojnových štváčov zoberie slovenská, aj svetová verejnosť na zodpovednosť. Pripomenúť im to dnes od 16:00 príde celý rad osobností, ktoré budú hovoriť v mene väčšiny národa, ktorá ostala doma, ale zdieľa odmietavý postoj k predaju slovenskej suverenity za tridsať judášsko-amerických grošov.
-red1-