Teraz, keď je Joe Biden prezidentom už viac ako rok, New York Times v tichosti potvrdili, že neslávne známy notebook Huntera Bidena skutočne patril prezidentovmu synovi. Príbeh o notebooku, ktorý zverejnil New York Post len niekoľko týždňov pred voľbami v roku 2020, bol agresívne cenzurovaný mainstreamovými médiami a gigantmi sociálnych médií, ktorí tvrdili, že ide o „ruskú dezinformáciu“ alebo fake news.
Ľudia oboznámení s vyšetrovaním uviedli, že prokurátori preskúmali e-maily medzi Bidenom, Archerom a ďalšími o Burisme (pozn. ukrajinský energetický gigant) a iných zahraničných obchodných aktivitách,” napísal Times.
„Tieto e-maily získal The New York Times z vyrovnávacej pamäte súborov, ktoré podľa všetkého pochádzajú z notebooku, ktorý pán Biden opustil v opravovni v Delaware. E-mail a ďalšie položky vo vyrovnávacej pamäti boli overené ľuďmi, ktorí sú s nimi a s vyšetrovaním oboznámení.“
Politický a mediálny mainstream zatĺkali
Po potvrdení New York Post rýchlo poukázal na to, že Times predtým spochybnili obsah notebooku. Portál špekuloval, že stretnutie medzi Joeom Bidenom a ukrajinskou plynárenskou spoločnosťou Burisma, kde bol Hunter Biden členom predstavenstva, sa neuskutočnilo.
“Hovorca kampane Bidena povedal, že oficiálne plány pána Bidena neukazujú stretnutie medzi týmito dvoma mužmi,” napísal v októbri 2020 Times.
Vo svojej najnovšej správe, ktorá bola zverejnená v stredu večer, New York Times pripustil, že k stretnutiu pravdepodobne došlo. Ešte v septembri 2021 sa v mainstreame stále hovorilo o príbehu o notebooku ako o „nepodloženom“.
Notebook Huntera Bidena obsahoval dôkazy, že využil vplyv svojho otca na obchodné rokovania , v čase, keď starší (Joe) Biden slúžil ako viceprezident. Na žiadosť svojho syna sa Joe Biden údajne stretol s Vadymom Pozharskyim, poradcom ukrajinskej energetickej firmy Burisma, ktorá Huntera najala ako dobre plateného člena (cca 50 tisíc dolárov mesačne) predstavenstva napriek jeho nedostatkom skúseností v energetike a východnej Európe.
Príbeh bol neopodstatnene označený ako „nepodložený“ a v niektorých prípadoch podsúvaný (ako inak) ako „ruská dezinformácia“ . Twitter a Facebook podnikli v tom čase bezprecedentné kroky , aby cenzurovali príbeh a účinne zastavili jeho šírenie.
Naša redakčná poznámka
Dnes, keď je „vymaľované“ a Biden starší sedí v prezidentskom kresle, pravda vyplývala na povrch. V čase, keď sa lámal chlieb a na kauzu poukazoval protikandidát D.Trump, režimové médiá hlavného prúdu nemali záujem odhaliť a zverejniť pravdu. Nepochybne tak vplývali na priebeh kampane aj na výsledok v prospech Bidena. Neskoro, ale predsa pravda vyšla na povrch.
Tento príbeh môže poslúžiť na kritický odstup od viacerých podobných zaručených tvrdení globálneho aj mediálneho mainstreamu o “dezinformáciách”, či ruskej propagande… Pikantné na súčasnej situácii na Ukrajine je fakt, že Bidenovci boli s týmto štátom prepojený aj biznisom a zrejme aj klientelizmom ako naznačuje uniknutá komunikácia.
Zajtra uverejníme druhú časť odhalenia, sledujte nás preto ďalej
-red1-
Pôvodný článok v angličtine si môžete pozrieť TU