“Ako sa možno Bielorusko zapojí do konfliktu na Ukrajine”
Sledovali sme vlákno hlavnej informácie k jeho pôvodu, a ten je neurčitý, len rámcovo definovaný televíziou CNN ako „prostredie bieloruskej opozície“. Môže to byť aj pravda, aj zavádzanie a spravodajská hra, napríklad na zakrytie vlastných agentov v danej krajine.
Pôvodný zdroj – spravodajský server televízie CNN v správe tiež uvádza, že “vysoký predstaviteľ spravodajskej služby NATO samostatne uviedol, že aliancia hodnotí, že bieloruská vláda „pripravuje prostredie na ospravedlnenie bieloruskej ofenzívy proti Ukrajine“. Toto zdrojové vlákno však už agentúra TASR neuvádza.
Na to, aby takúto informáciu globálne médiá, ktoré preberajú národné médiá prevzali a dali jej punc dôveryhodnosti a nie špekulácie (ide o spravodajskú informáciu), prípadne len posielanie odkazov potrebujú sa odvolať na konkrétny zdroj. Vzhľadom na vágnosť zdroja a jeho vplyv na formovanie postojov (alebo zámerov zdroja) sme pre našich čitateľov pripravili jednoduchú prehľadnú infografiku. Až čas a okolnosti, ktoré sa nepochybne môžu meniť, ukáže validitu tejto „informácie“, ktorá už koluje vo verejnosti a žije si vlastným životom.
Infografika sa dotýka článku, ktorý sme uverejnili TU
-red1-
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/infografika/ako-funguje-ovplyvnovanie-verejnej-mienky-aj-cez-neoverene-informacie/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia