Ak niekto minulý rok upozorňoval na nebezpečenstvo, že sa salámovou metódou budeme o pár mesiacov stáť pred núteným povinným očkovaním, tak bol označovaný za šíriteľa hoaxov alebo extrémistu., uvádza tému exminister Ladislav Kamenický (Smer-SD)
Pripomína, že Európska rada, Európsky parlament a lídri krajín nás vtedy ubezpečovali o tom, že očkovanie bude len na dobrovoľnom princípe a nemožno nikoho do očkovania ekonomicky tlačiť.
Ako je to dnes? Presne opačne – píše na sociálnej sieti a dodáva, že všetko to boli proste klamstvá. V niektorých európskych krajinách (Grécko, Rakúsko…) je dnes už očkovanie povinné pod hrozbou protiprávnych viacnásobných pokút. Kamenický je zhrozený z roho, že sa dokonca uvažuje aj o väzbe, pre toho, kto sa nezaočkuje a nezaplatí pokuty!
Séria vládnych klamstiev a mediálnej masáže
Dnes o povinnom očkovaní úplne otvorene hovorí premiér Heger, prezidentka Čaputová a aj minister zdravotníctva LENGVARSKÝ, ktorí nás ešte nedávno ubezpečovali, že na Slovensku povinné očkovanie určite nebude a že je to blud. Oni už zrazu nie sú šíritelia bludov, ale poslovia “dobrých správ”. Opäť nás všetkých klamal, konštatuje v statuse.
Kritizuje (korporátne) médiá za ich postoj, že je to úplne v poriadku a vraj očkovanie je “jediné najsprávnejšie” riešenie pandémie a o povinnom očkovaní už nie je tabu hovoriť!
A mediálna masáž sa rozbehla! Opisuje technológiu mocenského donucovania: Najskôr nenápadné rozhovory a postupne sa pritvrdzuje, až kým si na slovné spojenie “povinné očkovanie” ľudia nezvyknú, ako na bežnú súčasť ich každodenného života. Ide o známu sofistikovanú manipulatívnu metódu overtonovho okna, ktorú na občanoch Slovenska používajú vládni politici a mainstreamové médiá.
Zdroj ilustrácia: pixabay
Denník N v angažovanej propagande
Ako príklad odrezania svojho kúska salámy uvádza Denník E (pozn.: súčasť denníka N) s názvom: “Panel expertov: Takmer všetci ekonómovia odporúčajú povinné očkovanie. ”
Kamenický priznáva, že žasol pri čítaní takejto angažovanej tlače, kde sa k povinnému očkovaniu vyjadrovali 16-ti ekonómovia, vrátane Ivana Mikloša. Ekonomický expert strany Smer-SD L.Kamenický sa pozastavil nad výsledkami ankety ako z temných 50.rokov.
Deväť ekonómov je za povinné očkovanie, a to dokonca všetkých občanov nad 5 rokov, traja túto totalitnú možnosť s pokusnými mRNA látkami pripustili.
Za povinné očkovanie vybraných skupín 60+, zdravotníci, policajti, vojaci…, bolo až 14 manažérov!
Kamenický: Neznásilňujte neočkovaných!
Aj Kemenický odhalil neetické a neobjektívne, teda tendenčné konanie redakcie eset denníka (N), ktorý sa tvári ako etalón žurnalistickej dokonalosti. Podľa neho ide o „znásilnenie nezaočkovaných ľudí a ich nútenie k niečomu, čo si sami neprajú!“
Uvádza aj lapidárny príklad: To je ako keby sa otrokára opýtali na jeho “názor”, či sa jeho otroci majú pred ním plaziť a on povie, že jeho názor je, že ÁNO – otroci by sa mali plaziť, lebo on si to želá!
To nie je “názor”, ale to je segregácia, diskriminácia, diktát, píše s rozhorčením poslanec Smeru.
Vyslovovať takéto “názory”, ktoré zasahujú do osobnej integrity inej osoby, je podľa mňa absolútne nevhodné a neprípustné
Tu sú názory ekonómov, zväčša liberálne bojujúcich za čo najslobodnejší trh, podnikanie a zisky na obmedzenie slobody ľudí rozhodovať o ich vlastnom tele a zdraví, ak sa nepodvolia povinnému očkovaniu:
Sedem psychopatických návrhov ekonómov na neočkovaných:
- dôchodcovia, ktorí sa nedajú povinne zaočkovať, by nemali mať nárok na 13. dôchodok
- pokuty (aj opakovane) podľa vzoru Grécka alebo Rakúska
- aby si nezaočkovaní platili viac za zdravotnú starostlivosť (vyššie odvody, vyššia spoluúčasť, úhrada za zdravotnú starostlivosť)
- obmedziť voľnosť pohybu nezaočkovaných (napr. vybrané obchody)
- platenie testov nezaočkovanými zamestnancami
- nezaočovaným nedať príspevky štátu na energie (aj keď sme zatiaľ žiadne nevideli)
- exemplárne tresty zopár jedincom za to, že sa nezaočkovali. Veď ostatní to už potom akceptujú…
Ilustrácia k psychopatii. zdroj: pixabay
Protiargumenty zdravého rozumu
Kamenický na záver vyslovuje zásadný nesúhlas z tohto chorého „menu“, ktoré do verejného éteru naservíroval vydavateľ denníka N. Logicky dal tieto dva silné systémové protiargumenty:
- Prečo by sa mali platiť viac za zdravotnú starostlivosť nezaočkovaní ľudia, ktorí nemuseli byť po celý život chorí a poctivo si platili odvody?
- Ide o zrušenie solidárneho systému zdravotníctva a prechod k liberálnemu snu o zásluhovom zdravotnom poistení?
Toto chce od pánov ekonómov skutočne odvahu. Chcel by som všetkých, ktorí sa zúčastňujú na tejto propagande povinného očkovania, poprosiť, aby sa najskôr zamysleli, čo vlastne činia a či sa náhodou nevyjadrujú k právam a slobodám iných svojbytných ľudí. Ľudia sa nemajú znásilňovať a nie sú otroci, ale slobodné bytosti, končí status Ladislav Kamenický s otázkou, či táto téza demokracie už na Slovensku neplatí?
Informačné pozadie k téme – kto sú psychopati
Podľa výskumov z USA medzi top manažérmi veľkých firiem a top politikmi je nadštandardná koncentrácia psychopatov.
Psychopatov, akými boli Bundy (pozn.: inteligentný masový vrah, psychológ), Stalin alebo Hitler, nie je v histórii tak veľa. Napriek tomu je psychopatov medzi nami dosť. Viacerí odborníci odhadujú, že ich môže byť v bežnej populácii až päť percent. Harvardský psychológ Kevin Dutton vo svojej knihe Múdrosť psychopatov odhaľuje, kde všade ich môžete bežne stretnúť a že nie je veľký rozdiel medzi tými, ktorí končia za múrmi väzníc a tými, ku ktorým mnohí ľudia vzhliadajú.
Psychopati vedia, ako chutí moc
Nájdete ich medzi špičkou biznismenov, manažérov i politikov. V súkromnom biznise i štátnej sfére. Všade, kde dokážu získať moc
Kevin Dutton, americký psychológ a autor knihy o psychopatoch
Podľa psychológa a súdneho znalca Antona Heretika sú to ľudia, ktorých najrizikovejšími črtami sú explozivita, agresivita, hystéria, schizoidita, prípadne kombinácia týchto čŕt. Charakteristický je pre nich i nadmerne veľký výkon. Výkon psychopatov je o niekoľko triád lepší ako výkon všetkých ostatných.
Dutton to vysvetľuje tak, že sa to deje práve kvôli neprežívaniu emócii strachu, úzkosti či neistoty. Hovorí, že psychopat týmto emóciám nepodlieha, predstavuje to preňho skôr jemné vzrušenie, ktoré jeho výkon ešte väčšmi nakopne. Ak by ste sa teda chceli napr. v práci dostať na jeho miesto, len ťažko mu dokážete konkurovať.
Vladimír Synek, český kouč, ktorý sa taktiež venoval podrobne téme psychopatov v manažmente na Slovensku a v Česku, hovorí, že moc je pre psychopatov ako droga. Nájdu všetky možné cesty, ako dosiahnuť svoj cieľ. A mnoho ľudí ich v tom podporuje, lebo sú nadpriemerne inteligentní a geniálni herci.
Máte aj vy pocit, že na Slovensku sa vyrojili psychopati na kľúčových pozíciách a že jeden takýto vyhral dokonca na Slovensku voľby?
-red1-
SKSPRAVY
Zdroj: SKspravy.sk https://skspravy.sk/slovensko/povinne-ockovanie-kamenicky-reaguje-na-psychopatiu-ekonomov-ludia-sa-nemaju-znasilnovat-ako-otroci/ © SKSPRAVY Všetky práva vyhradené Člen skupiny BossMedia